Gymnázium Plasy

Úvodní představení plaského gymnázia

Naše střední škola byla v malebném městečku Plasy, které leží na řece Střele, 25 km severně od Plzně, založena již v roce 1954, tenkrát jako Jedenáctiletá střední škola, následně jako Dvanáctiletá střední škola. Od roku 1961 se nazývala Střední všeobecně vzdělávací škola a od roku 1969 do současnosti nese název Gymnázium Plasy.

plaský Konvent

Motto: “Do společné Evropy připraveni”

Během studia na plaském gymnáziu mohou žáci absolvovat jednoroční studijní pobyt na gymnáziích v SRN - Weiden, Metten, Straubing. Gymnázium pořádá zajímavé zeměpisné zahraniční expedice.
V poslední době jsme uspořádali expedice po Řecku, Norsku, Itálii - Liparské ostrovy, Jižní Francii, Španělsku, Chorvatsku, Černé Hoře a ve Finsku jsme byli až polárním kruhem. Škola zajišťuje týdenní pobyty v rodinách ve Velké Británii. Našimi 2 partnerskými školami jsou Bundesrealgymnasium Steyr v Rakousku a Realschule Staffelstein v Německu.

budova gymnáziaStudium na VŠ

Naši absolventi se především hlásí ke studiu
na lékařské fakulty, farmacii, veterinářství, právnické fakulty, technické vysoké školy, ale také na pedagogické nebo humanitní fakulty a zahraniční obchod.

Volnočasové aktivity

Gymnázium nabízí široké spektrum činnosti ve využití volného času studentů. Zájemci mohou navštěvovat kroužky francouzštiny, latiny, italštiny, anglické kultury i programování. V rámci sportovního vyžití je možné využít novou moderní tělocvičnu. Tu využívají další volnočasové aktivity: kroužek basketbalu a kroužek volejbalu. Od roku 1984 pořádáme každoročně první dubnovou sobotu pro širokou veřejnost turistický pochod “Gympl na cestách”, který zavádí turisty do neporušené okolní krajiny. Nyní již připravujeme další ročník.

Copyright © 2006 Gymnázium Plasy, Stará cesta 363, 331 01 Plasy, tel.: 373 322 134, info@g-plasy.cz, www.g-plasy.cz, - nahoru, mapa webu, výroba ERB Production.cz